Home / Genel / Caddebostan sahilini yine kırmızı yosunlar sardı

Caddebostan sahilini yine kırmızı yosunlar sardı

SON DAKİKA |  Kırmızı yosun korkusu! Caddebostan sahilini yine kırmızı yosunlar sardı

Caddebostan sahilini yine kırmızı yosunlar sardı
İstanbul Anadolu Yakası’nda rüzgarın ardından her yıl olduğu gibi bu Aralık ayında da kırmızı yosunlar sahile vurdu. Kadıköy Caddebostan Sahili’nde bulunan yelken kulübü de yosunlardan etkilendi. Kulüp görevlileri küreklerle biriken yosunları temizledi. Sahilde bulunan kırmızı yosunlar havadan da fotoğraflandı

“Günün manşetlerini ve en çok okunan haberlerini her sabah e-postanızdan takip etmek için Habertürk bültene üye olun.

Caddebostan’da bulunan yelken kulübünün sportif direktörü Munteha Çalışkan, “Zaman zaman lodosların yosunları bize getirmesinden buradaki birikim hem bir pislik hem de uzun süre kaldığında koku yapıyor. Çocuklarımız burada sportif faaliyetlerde bulunduğundan onlara zarar vermemesi için bu aylarda her lodosta bunları yaşıyoruz, temizlemeye çalışıyoruz. Mikrobik bir zarar gelmesin. Çünkü uzun süre kaldı mı ne olasılıklar yaratacağını bilmiyoruz. Daha başlangıçtayız, ilerleyen günlerde güneyden gelecek olan kuvvetli rüzgarlar yine onları getirecektir” dedi.

Sahilde spor yapan Seda Kurtuldu ise, “Hemen hemen her sene bu birikinti oluyor. Belediye zaman zaman toparlıyor ama akıntıyla birlikte bu görüntü oluşuyor. Oldukça koku yapıyor. Fenerbahçe ve Kalamış burnunda da yapıyor. Artık bunun pek bir önlemi yok. Ara ara temizliyorlar” diye konuştu.

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Kocaeli Yeşilova Avcılar ve Atıcılar Derneği İç Anadolu Av ve Yaban Hayatı Federasyonuna katılmıştır.

İÇ ANADOLU AV VE YABAN HAYATI FEDERASYONUMUZ EMİN ADIMLARLA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR.. Kocaeli Yeşilova Avcılar …

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..