Home / Genel / KIZLARIM VE AFRİKA /FADİM CANKURT

KIZLARIM VE AFRİKA /FADİM CANKURT

KIZLARIM VE AFRİKA

Afrikaa…Telaffuzu dahi beni ziyadesiyle heyecanlandırıyor, siz ne kadar isterseniz isteyin, Afrika sizi çağırırsa gidersiniz.KızımÖykü ve benim gidip gitmeyeceğim belirsizliğini korurken,içten içe hayal kurmaya, alışverişlerimizi haki ve yeşil tonlarında yapmaya başlamıştık.Bunca telaşın içerisinde dünyanın en güzel duygusunu, hamile olduğumu öğreniyorum. Avlanma tarihi belirlendi, bütün hazırlıklar tamam ancakson karar bana bırakıldı.Dünyanın öbür ucu, yolculuk çok uzun, sıtma ile ilgili ilaç kullanamayacağım için ister istemez endişelensem de, yaşamın kendisi başlı başına bir risktir,bu benim hayatımın fırsatıydı kaçıramazdım.

Çok mutlu bir okadarda karmakarışık duygular içerisinde eşimin doğum gününde iki aile yola koyulduk. Kısa uçuşlar fazla sorun olmasa da,Dubai’den CapeTown arası 9 saatlik uçuş beni çok zorladı.CapeTown şehrinde şehir turuve ardından yöresel bir restoranda girdik, yemekler görsel olarak bizim mutfaklarımıza benzerlik gösterse de,ağır yağ kokusu sebebiyle yemekleri çok beğenmedim, bol dilenci eşliğinde yerel pazar gezimizi ve alışverişimizi tamamladıktan sonra havalimanına geçtik. Kısa bir uçuştan sonra Port Elizabethhavalimanınaindik,Game 4 AfricaSafarisfirma sahipleri olan Colin ve Wikus kardeşler bizlerihavalimanında karşıladılar, tanışma faslından sonra eşyalarımızı araçlara yerleştirip yola koyulduk. Yaklaşık iki saatlik keyifli ve bol hayvan manzaralı araç yolculuğundan sonra çiftliğe ulaştık,Coetzee ailesi bizleriiçten karşıladılar,kadehlerimizi Afrika için kaldırdıktan sonra odalarımıza geçtik. Eşyalarımızı yerleştirdiğim esnada duvarda gördüğüm hiç tanımadığım bir böcek beni endişelendirdi, ilaç kullanamayacağım için dikkatli olmam gerekiyordu, avlağımıza en yakın yerleşim yeri 30 km. mesafedeydi buda beni tedirgin etmişti.

Yazının devamı ve görselleri AVDOĞA DERGİSİ ŞUBAT 2020 201. SAYISINDA

ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıklayarak abone olunuz

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Ankara’da kurt ile ayının şaşırtan mücadelesinin galibi bakın kim oldu!

Ankara’da kış uykusundan uyanan bir ayı ve kurdun kovalamacası Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nün …

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..