Home / uğur barutçu / Deutsche Jagd Terrier / Uğur BARUTÇU

Deutsche Jagd Terrier / Uğur BARUTÇU

DeutscheJagdTerrier

9 yıldır bu dağların parçasıydı. Çok kavgalara karışmıştı postundaki tüyleri henüz siyahken, çoğunlukla da galip çıkmıştı. O zamanlar sürüsünün en delikanlısıydı. Ancak yaşı ilerledikçe azıları keskinliğini yitirmiş gençler tarafından dışlanmıştı koca kırarmış azılı. Tekleme olmuştu artık. Hep yükseklerde yatıyor sadece çiftleşme mevsimlerinde karışıyordu sürülerin arasına.

Soğuk bir Aralık sabahı uzaklardan yankılanan köpek sesleriyle uyandı, yeni daldığı uykusundan. Önce onlar gelmeden ben gideyim dedi içinden ama üşengeçlik, akşamın yorgunluğu ve kalça kemiğinde yer etmiş dirhemin verdiği sabah sızısı durdurdu onu. Kan vermişti 3 kış önce bu  dirhemle ama can da almıştı azılı. Bir anda anılarında canlandı iç organlarını dışarı döktüğü genç ve hantal barak kopoy. Bekledi sabah sessizliğinde. Çok kurşun vızıltısı duymuştu kulakları ve çok posta yarmıştı bu yaşlı bacakları. Ha bir eksik ha bir fazla dedi içinden.

Tahmininden çabuk geldiler yatağına kopoylar, üç tanelerdi. İşte kesilecek yeni köpekler gelmişti yanına. Fazla temkinsiz ve yakındılar ona. Dayttılar bir süre yatağının dibinde. Hiç bitmeyecekmiş gibi gelen havlamalar köse bir barağın içeri hamlesiyle hatırlamalara ve homurdanmalara dönüştü birden. Girmesiyle birlikte omuzundaki kan fışkıran yarayla uçması bir oldu dışarıya. Diğer genç macar, köse barağın acı haykırışıyla geriledi bir anda. Ama gerilemeyen ve devamlı hamle yapan bir köpek vardı arkasında. Azılı her döndüğünde köpekte süratle dönüyor bir türlü göstermiyordu kendini. Yatağı çok sık olmasına rağmen köpeğin içeride bu kadar rahat hareket etmesinden rahatsız olan azılı aceleyle fırladı her zaman ki gibi rüzgar üstüne. Fazla oyalanmıştı, sürenciler gelmeden yarmalıydı postayı ama diğer köpek bir türlü bırakmıyordu yakasını. Hatta birkaç metrede bir bu yaygaracı cüretkar itin dişlerini hissediyordu kabasında. Ama her dönüşünde köpek tekrar atik bir hamleyle arkasına geçiyor ve bir türlü vurdurtmuyordu kendine. Tekrar kaç maya başlayan azılı bir anda acıyla kasıldı. Bu ne cüret dedi içinden. Küçük yaygaracı testislerine dalmıştı azılının. Artık kaybettiği vakit de umurunda değildi teklemenin. Arkasına kene gibi yapışan köpekten ve sebep olduğu acıdan kurtulmaya çalışıyordu. Bir patlama duydu koca azılı yukarıdan, ateş gibi oldu içi. Arkasındaki acıdan eser kalmamıştı artık. Kurşun bel kemiğini kırmış belden aşağısına söz geçiremez olmuştu. İkinci patlamayla tüm hayatı geçti gözünün önünden, bu kez ciğerindeydi kurşun. Derin ve kan dolu bir soluk bırakıverdi yıkılırken dışarıya. Gözlerindeki ışık kaybolmadan önce son hissettiği şey, şu anda kulağını silkelemekte olan küstah küçük, siyah bir köpeğe yenilmenin verdiği ağır utançtı.

Yazının devamı ve görselleri AVDOĞA DERGİSİ OCAK 2020 200. SAYISINDA

ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıklayarak abone olunuz

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

SAKALLI ŞEYTAN DRAHTHAAR / Uğur BARUTÇU

Drahthaar Beni tanıyanlar iyi bilirler. Ben aslında tam bir İngiliz Seteri ve Puanteri sevdalısıyımdır. Oldum …

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..