Home / Genel / DOMUZSAVAR

DOMUZSAVAR

Gece gündüze teslim olmakta, gidiyorum av yolunda. Ruhumu hoş duygularla yapısına bağlamış doğanın belleğimde capcanlı duran tanıdığım yöreyi göreceğim. Tanımadığım insanlarla tanışmasam da tanışacağım yabandomuzlarını devşireceğim.   

“Tarih tekerrürdür!” deyimine inanmam; dün dündedir, bugün bugündedir; yarın da metazori yarındadır! Her av gününün ve her avcı insanın birbirlerine benzerlikleri dışsaldır! “İnsan avcısı hayvanlar” masumlar! “İnsan avcısı insanlar” milyarlarca insan öldürmüşler, ayrıca hırsızlıkla, düzenbazlıkla, tecavüzle, elezerlikle, insan avcısı insanlar insanları öldürmekten beter etmişler. Lâfı şuraya getireceğim: Av günü gebeliklerinde çoğu tek, bazı ikiz, üçüz olaylar ölü veya sağ doğarlar ki yalancı gebeliklere de sık rastlanır!

Sabahın köründe ruhumu tökezleten sıkıntı algılıyorum! İnsan 20’den fazla algılıdır! İnsan beyninin ön kısmındaki (AnteriorCingulateCortex), tik tak işleyen altıncı his (hissikablelvuku) adlı önsezi ile üniversitelerde “parapsikoloji” ilgileniyor. Ağdalı söylem gereksiz, örnekleyeyim. ABD vatandaşı IngoSwann, Dünya’da koordinatları verilen yerde olanları algılıyordu. Rus Psişik Nina Kulagina ve İsrailli UriGeller, bilim heyetleri önünde yaptıkları deneylerde, beyin gücüyle metal kaşıkları bükmüşlerdi, bazı nesneleri havalandırmışlardı. Anadan doğma veya sonradan olma bu yeti iyi ki avcılarda yok, yoksa tıkırında avcılık tamtakırdı!

Yazının devamı ve görselleri AVDOĞA DERGİSİ EYLÜL 2019 SAYISINDA
ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıkl
ayınız https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Ankara’da kurt ile ayının şaşırtan mücadelesinin galibi bakın kim oldu!

Ankara’da kış uykusundan uyanan bir ayı ve kurdun kovalamacası Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nün …

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..