Home / Genel / 2003 Beşparmak Keklik

2003 Beşparmak Keklik

2003 yılının Ekim ayı sonları. Arkadaşlarla kararlaştırdığımız gibi bir Cumartesi günü öğle saatlerinde Milas’tan, Söke istikametine doğru Lutfullah’ın arabası ile yola çıktık. Arabanın içinde Ormancı Lutfullah DEMİRKAN, Koru Köyünden Boyalı Bıyık İsmail KARABULUT, Hüseyin SEVER ve ben olmak üzere dört kişiydik.

Hatasız, kazasız rahat bir yolculuktan sonra Beşparmak dağlarının eteklerine kurulu olan eski adı Azap yeni adıyla Yeşilköy’e vardık. O köyde ikamet etmekte olan avcı dostum Mustafa Ali Aydınlık bizleri evinin önünde omuzda tüfek, sırtta çanta, belde fişeklik olmak üzere hazır kıta bekler vaziyette bulduk. Fazla oyalanmadan arkadaşımızı da arabaya alıp yola çıktık, Kısa bir yolculuktan sonra dağın yamaçlarında kadar uzanan patika yolun sonuna vardık.  İlk işimiz çadırları kurmak oldu. Sonrası Tüfek ve gerekli eşyaları yanımıza alıp dağın yamacına avcı kolu dizilip ava başladık. 200 metre ancak gitmiştik iki kaya arasından bir keklik fırladı.  Atışa müsait şekilde olmasa da tam göstermeden tetiği çektim. Sonuçta kekliği vuramadım. Moralim bozulmuştu. Kendi kendime söylene, söylene ilerlemeye devam ettim. Bir müddet sonra köpekler yeni bir koku tuttular ve devamında dik kayaların aralarına doğru gittiler.  Fakat bir yere geldiler dayandılar artık ilerlemeleri imkânsızdı. Bunu gören M. Ali her birimizi yüksekçe bir kayanın üzerine çıkardı. Kendiside eline irice bir taş parçası alıp bir kayanın üzerine çıktı ve elindeki taşı aşağıdaki dik kayanın üzerine doğru savurdu, kopan taşın parçaları her biri ayrı yöne doğru dağıldı.

Yazının devamı ve görselleri AVDOĞA DERGİSİ EYLÜL 2019 SAYISINDA
ABONE OLMAK İÇİN 05443414082 WhatsaAp ABONE yazın sizi arayalım veya linki tıkl
ayınız https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf4-3si7QVXaAdwJymBmKm5RH1V5k_MGBkOzWAmP1D00XeMPw/viewform

About Ali İhsan Üçbaş

Check Also

Kocaeli Yeşilova Avcılar ve Atıcılar Derneği İç Anadolu Av ve Yaban Hayatı Federasyonuna katılmıştır.

İÇ ANADOLU AV VE YABAN HAYATI FEDERASYONUMUZ EMİN ADIMLARLA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR.. Kocaeli Yeşilova Avcılar …

Avdoğa Dergisi Uygulaması sayesinde her an cebinizde taşıyabileceğiniz av , doğa , yaban hayatı ,
oltacılık , balıkçılık ve sektörü hakkında her şeyi günlük ve anlık bilgiye sahip olmanızı sağlıyor .Yaban hayatı , av , doğa, av köpekleri , outdoor , olta ve amatör sportif balıkçılık ile ilgili sektörel gelişmeleri, yazarlarımızın makalelerini , videolar, fotoğraflar, fuarlar ve festivaller hakkında bilgilere hızlıca ulaşma ve hayatınıza renk katma imkanı sağlıyoruz.
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına ulaşabilirsiniz.

Bi Tık Yeter…!

Avcının Sektörün Gözü Kulağı Sesi

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..